Автоматизація складу. Очікуваний результат від впровадження WMS.

Для того щоб ухвалити або відкинути рішення про впровадження WMS, насамперед слід поставити питання, за який період часу дана система окупить витрачені на її придбання та використання кошти.. І які переваги отримає кінцевий замовник цієї системи.

В результаті впровадження системи WMS зможемо отримати два блоки ефективності.

Економічний ефект.

 • Ефект економії засобів, який досягається шляхом зниження штрафів від кінцевого замовника, завдяки збільшенню точності обробки вантажів, у тому числі складання під певного замовника (контрагента), вимоги якого можуть полягати в наступному:
  висота палет, придатність продукції, вага носіїв, як правило суми штрафних санкцій знижуються приблизно на 70-80%, що дає суттєву економію.
   
 •  Зниження загальних витрат на як технічне обслуговування матеріально-технічної бази, так і на обробку повернутого вантажу (простроченої чи пошкодженої продукції), внаслідок підвищення точності складання-відправлення на майже 99%. Також після впровадження системи WMS кількість випадків повернення продукції знижується на 80%, що знову ж таки дозволяє заощадити. 
 • Простір складу використовується раціональніше в результаті застосування стратегій розміщення вантажів, що дозволяє вивільнити при аналогічній завантаженості складу до 10% вільного місця з наступним його заповненням. 
 • СЗниження кількості товарно-матеріальних запасів, що вийшли з обороту, куди входить прострочена чи некондиційна продукція.
  Досягається це завдяки збільшенню швидкості та чіткості відвантаження у процесі використання системи управління складом.
   
 • Вивільнення до 20% оборотних коштів завдяки зниженню запасу товару, що обумовлюється впровадженням системи WMS, завдяки якій процеси логістики на складі оптимізуються та прискорюються. 
 • Процеси продуктивності та ефективності праці персоналу збільшуються, що досягається шляхом оптимізації правил відбору того чи іншого товару, вчасно заповнюваних зон збору, оптимізації та розподілу оптимальних маршрутів руху, а також запровадження мотиваційних механізмів. У середньому підвищення продуктивність праці становить від 25 до 30%.

Так званий ефект відритого (прозорого) складу передбачає:

 • Повний доступ до інформації про роботу складу у реальному часі. Це стає можливим внаслідок наявності так званого адресного зберігання, точного контролю над атрибутами артикулів (номер партії, терміни придатності), у тому числі завдяки точній та повній звітності в режимі поточного часу. 
 • Зниження або повне зняття залежності роботи складу в цілому від «працівників зі стажем», а також «природжених комірників».
  При зменшенні витрат часу витраченого на навчання нового персоналу та зменшення залежності від старих кадрів, відпадає необхідність утримання такого персоналу за будь-яку ціну. Після впровадження системи, час, що витрачається навчання персоналу, скорочується до двох днів. Новий співробітник вийде на максимальну «потужність» роботи з  системою WMS протягом двох тижнів максимум.
   
 • Для швидкої, легкої, доступної процедури інвентарного обліку запасів товару система пропонує кілька типів інвентаризації (клієнтська, проблемного артикула, повна або зональна). Швидкість її проведення зводить до мінімуму трудомісткість цієї роботи, якщо інвентаризація проводиться кілька разів на тиждень або навіть щодня. 
 • Зниження кількості товару з незрозумілих причин (розкрадання чи пошкодження) визначається за допомогою чіткого контролю всього ланцюжка робіт, включаючи повну персоналізацію всіх процесів за часом. У разі крадіжки чи псування товару швидко визначається, хто винен у тому чи іншому НП. Також є можливість визначення зон доступу чи відповідальності кожного співробітника. 
 • Можливість для повсюдного зростання продажу завдяки зростанню якості обслуговування клієнта, що тягне за собою зміцнення ділової репутації. 
 • Доступність великого обсягу аналітичної інформації для ухвалення рішень.

На практиці, не всі компанії можуть зробити виміри "до" та "після" впровадження WMS-системи. Дуже часто багато, особливо невеликі компанії, просто не вважають втрати від своєї логістики, не фіксують помилки та їхню вартість. Тому зробити точний розрахунок часу окупності WMS часто не представляється можливим або дані будуть не точними. Але на тих підприємствах, де велася історія операцій та є дані про вартість операцій та помилок, вдалося розрахувати терміни окупності в межах від 3-х місяців до 2-х років, залежно від вартості проекту впровадження та складського об'єкта автоматизації.

Найбільш швидко окупаються проекти автоматизації дистрибуційних складів із великим асортиментом та дефіцитом місць зберігання, явно вираженою сезонністю. Проекти сфери 3PL можуть окупатися довше, оскільки спочатку вимагають складніших налаштувань системи з прив'язкою до багатьох факторів та обмежень, а це інша вартість рішення. Та й найчастіше, 3PL оператори просто довго формують портфель нових клієнтів, щоб отримувати зростаючий оборот логістичних послуг.

Закажите бесплатную консультацию
Узнайте больше у наших консультантов

  Поля, отмеченные * - являются обязательными к заполнению.

   

  Залишити коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *